Bademci YÖKDİL

HAKKIMIZDA

İngilizce eğitiminde 33 yıl.

ÖNSÖZ VE HAKKIMIZDA
YDS SINAVINI BAŞARMAK SİZİN İÇİN ÖNEM TAŞIYORSA…

Sınavlar yaşantımızın bir parçası oldu. Sınavsız bir günümüz yok. Gazetelerin okuyucu sütunlarında ve sosyal medyada, “Sınavlar bilgiyi tam ölçüyor…”, “Hayır, ölçemiyor…” tartışmaları sürüp giderken başarılı olanlar yollarına devam ediyor. Tıpkı YÖKDİL sınavında olduğu gibi. Geride kalan adaylar kendilerine daha önce yeterli bir yabancı dil eğitimi verilmemiş olduğunu savunadursunlar, zaman akıp geçiyor.

Çareniz yok; gelecekle ilgili planlarınızı gerçekleştirmek, sıranın bir adım önünde olabilmek için YÖKDİL engelini aşmak zorundasınız. Bunu yapabileceğinize inanıyorsanız hiç durmayın; çünkü insanlar sizi yapabileceğinize inandığınız işlerle değil, yaptıklarınızla değerlendirirler. Bu nedenle bir an önce kaynaklarınızı seçin ve çalışmaya başlayın. Biz de, sizi bekleyen tehlikeler konusunda dostça birkaç öneride bulunalım:

1. Adayların birçoğu sınavdaki soru türlerine ait ağırlıkları bilmiyor ve sürelerini iyi kullanamıyor.

2. Her sınav döneminde ağırlıklarını belli bir noktaya veriyor ve geçen zaman içinde eski bilgilerini unutabiliyorlar.

3. Neyi, nasıl ve ne kadar çalışacaklarını tayin edemiyor ve sistematik bir çalışma programı uygulamakta zorlanıyorlar. Sistem oturmayınca çalıştıklarından da verim alamıyorlar.

4. Çoktan seçmeli bir sınavın kendine özgü bir stratejisi olabileceğini kabul etmek istemiyor ve YÖKDİL’ye, klasik yazılı sınavlara hazırlanır gibi (notları okuyarak ve gramer kurallarını ezberleyerek) hazırlanabileceklerini zannediyorlar.

5. Bu ve başka birçok nedenden ötürü adaylar; zaten öğrendikleri yapıları, gramer kurallarını vs. tekrar tekrar çalışmak zorunda kalıyor ve eksiklerini asla tam olarak gideremiyorlar. Sonuçta değerli zamanlarını yitiriyorlar.

Bu hatalara düşmemeye özen göstermelisiniz. Zorlandığınız, bir rehbere şiddetle ihtiyaç duyduğunuz anlar tabii ki olacak. bademciyokdil.com işte o zaman yanınızda olacak. bademciyokdil.com, YÖKDİL hazırlığında 33 yılık tecrübesi ve İngilizce öğretmenlerinden oluşan uzman kadrosuyla sadece yabancı dil sıavlarının sorununun çözümüne odaklanmıştır. YÖKDİL sınavını başarmak sizin için önem taşıyorsa, bu sitenin dosyalarını dikkatle inceleyiniz ve YÖKDİL ile ilgili uyarılarına kulak veriniz.

BİZİMLE KONUŞMADAN
YÖKDİL KURSUNUZA KARAR
VERMEYİN

Sitemizdeki hangi kurs dökümanı ingilizce kursları ile ilgili kafalardaki bir çok sorunun yanıtını içermektedir. Bu dökümanı okumadan kursunuza karar vermeyin.