Bademci YÖKDİL

 

ONLINE
YÖKDİL SOSYAL ve YDS KURSU
(İNGİLİZCE)

8 Mayıs – 23 Ağustos
Pazartesi ve Çarşamba
20:00 – 22:30
Toplam ders saati: 100 (85+15 saat kelime çalışması.)

Önemli notlar:

1. Eğer en az orta öncesi (pre-intermediate) düzey İngilizce temeliniz varsa… Sınavda 50 ve üstü not almayı hedefliyorsanız… Bir zamandır barajı aşmakta ya da notunuzu yükseltmekte zorlanıyorsanız… YÖKDİL SOSYAL ve YDS Online Kursumuz size rehberlik edebilir.

2. İngilizce düzeyinizi tam olarak bilmiyorsanız, aşağıdaki linkte bulacağınız Düzey Belirleme Sınavı’nı yapabilirsiniz. Vaktiniz yoksa, bizimle doğrudan iletişime geçerek yardım isteyebilirsiniz.

https://bademciyokdil.com/yds-e-yds-yokdil-e-yokdil-duzey-belirleme-sinavi/

3. İletişim Bilgilerimiz:

a) Bilgi almak için aşağıdaki telefon numaralarından bizi doğrudan arayabilir ve/veya WhatsApp mesajı gönderebilirsiniz:

0543 351 51 51 (Vodafone)
0506 391 91 91 (Türktelekom)

b) Mail yoluyla bilgi almak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz:

İletişim Formu

 

PROGRAMIN SÜRESİ VE ÜCRET BİLGİSİ

Programın süresi: 100 ders saati. (85+15 saat kelime çalışması.)

Bir hatırlatma: Programa başlamadan önce bizden, kısa bir genel tekrar yapmamızı bekleyebilirsiniz. Ancak gramer konularını sıfırdan alarak ayrı başlıklar halinde (tense’ler, if’li cümleler vs.)  öğretmemizi beklemeyiniz. Biz, kısa bir genel tekrardan sonra YDS/YÖKDİL sınavlarında çıkan gramer sorularını çözmeye başlayacağız. Bir farkla! Eğer soru, üzerinde durulmayı gerektiren bir gramer yapısı içeriyorsa, o konuyu açacağız.

Not: Canlı derslere katılamadığınız ya da tekrar yapmak istediğiniz zamanlarda, dersleri kayıttan izleyebilirsiniz.

Ücret bilgisi: Programın ücreti 2500 TL’dir.

 

PROGRAMIN KAPSAMI

1) YDS Kelime Çalışması

YDS Kelime Çalışmasından şunu anlamalıyız… Sadece kelime sorularını değil, sınavdaki her tür soruyu doğrudan çözmemizi sağlayacak veya kolaylaştıracak kelimeleri öğrenmek. “Kelime ezberi sıkıntılı iş” derseniz… Merak etmeyin. Biz; puana dönecek işe yarar kelimelere odaklanırız. Onları da ezberletmez, öğretiriz. Elimizde, bu amaçla hazırladığımız bol miktarda alıştırma var.

Lütfen not ediniz:

a) Kelime çalışmalarının toplam süresi 15 saat olup dersler ücretsizdir.
b) Ders günü ve saatleri: Cumartesi 19:00-19:50.

2) YDS Gramer Çalışması

YDS/YÖKDİL sınavlarının istisnasız iki temel bileşeni vardır: Zamanlar ve Bağlaçlar. Ortalama İngilizce bilgisine sahip bir adaysanız, zamanlarda pek soru kaçırmazsınız. Fakat bağlaçlarda saat genellikle tersine işler. Soru cümlesini anlamanıza ve seçeneklerde verilen bağlaçların Türkçe karşılığını bilmenize rağmen doğru cevabı bulamayabilirsiniz. Bir ihtimal, bağlaçları anlamlarına göre çözmeye çalışıyorsunuzdur. İkinci ihtimal, aşağıdaki bilgiler sizde yoktur.

Birleşik cümlenin yapısı.

Bağlacın özellikleri + cümle içindeki konumu.

Bağlacın izin verdiği tense uyumu.

Bizzat tanık olmuş ya da birilerinden duymuşsunuzdur. Bağlaç sorusu çözerken bu bilgiler altın kıymetindedir. Belli bir bağlacı, diğerlerinden bu bilgiler sayesinde ayırır ve doğru cevap olarak işaretlersiniz. Bu nedenle, online programın gramer bölümünde ağırlık bağlaçlardadır.

3) Paragraf ve Diğer Okuma-Anlama Türü Soru Çalışmaları

YDS/YÖKDİL’in %20-25’i “7 bela” paragraf sorularından oluşur. 50-55 puandan sonra tıkanan adayların esas sorunu paragraflardır. Biz de, kursumuzun önemli bir bölümünü paragraf analizi ve soru çözüm tekniklerine ayırdık. Bu çalışmada aşağıdaki sorulara cevap bulmanızı sağlayacağız.

Uzun ya da kısa; bir YDS/YÖKDİL paragrafını nasıl bölümlere ayıracağım?

İçindeki gereksiz teknik ve bilimsel açıklamaları yok sayıp onu nasıl sadeleştireceğim?

Paragrafta yer alan hangi önemli kelime ve bağlaçları nasıl puana dönüştüreceğim?

Unutmayınız! Paragrafı ne kadar iyi parçalayabilirseniz (analiz), seçeneklerde doğru cevaba (senteze) o kadar kolay ulaşırsınız.

Not: Karşılıklı konuşma, paragraf tamamlama vs. soru tiplerine de sınavdaki ağırlıkları oranında yer veriyoruz. Bunlardan nasıl puan çıkartabileceğinizi de öğretiyoruz.

 

4) Programda İzlenecek Yöntem ve Sınav Stratejisi Eğitimi

Çoktan seçmeli sınavları safi kuru bilgiyle başaramazsınız. Zahmetle bir araya getirdiğiniz bilgiyi sınavda nasıl kullanmanız gerektiğini de öğrenmelisiniz. Aksi durumda, birikiminizden yeterince yararlanamaz, sınavda emeğinizin karşılığı olan puanı alamazsınız. Kursumuz sizi, soruların içine gizlenmiş tuzaklarla karşılaştırır. Bunları zamanında fark etmenize ve önlem almanıza yardımcı olur. Bu kurs, size sil-baştan İngilizce öğret(e)mez. Bunun yerine, düşmediğiniz her bir tuzağın size puan olarak nasıl geri döneceğini gösterir. Sizi buna ikna eder. Var olan bilginizle çok daha az hata yapmanızı, çok daha fazla doğru cevap yakalamanızı sağlar.

www.bademci.com